نکاتی که در هنگام خرید پارکت لمینت باید بدانید ؟

خرید پارکت لمینت

آیا می خواهید با کفپوش لمینت ظاهر خانه یا محل کار خود را بهبود ببخشید؟ با وجود محصولات بسیار متنوعی که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، فرآیند خرید لمینت می تواند دشوار باشد. این مقاله با ارائه تمام اطلاعات جزئی مورد نیاز برای یافتن بهترین کفپوش لمینت، به شما کمک می کند که راحت تر تصمیم بگیرید.

امروزه، کفپوش‌های چوبی پرطرفدارترین ترند در میان همه انواع کفپوش‌ها هستند و کفپوش‌های لمینت برای دستیابی به ظاهر زیبای کفپوش‌های چوبی، راه مقرون به صرفه ای را برای صاحب خانه ها فراهم می کنند. کفپوش لمینت کم تعمیر و ماندگار است و با وجود سایر ترندهای رو به رشد، مانند وینیل یا کاشی، همچنان جایگزین اصلی کفپوش چوبی است.

پارکت لمینت

در حقیقت، کارشناسان املاک و مستغلات بر این باور هستند که یکی از بهترین گزینه‌ها برای افزایش ارزش خانه کفپوش لمینت است اما قبل از آن کفپوش چوبی، سنگی و کاشی قرار می گیرند.

جستجو در بازار کفپوش لمینت می تواند دشوار باشد. مقاومت در برابر آب، رتبه بندی AC، سبک های مختلف!! با این وجود، فرآیند خرید کفپوش را از کجا شروع می کنید؟

نگران نباشید، ما در تصمیم گیری به شما کمک خواهیم کرد. در این راهنمای خرید کفپوش لمینت، مزایا و معایب پارکت لمینت و همچنین موارد استفاده، ظاهر، ساخت، نصب و سایر موارد را بیان خواهیم کرد. برای یادگرفتن نحوه انتخاب بهترین نوع کفپوش لمینت برای خانه یا محل کار خود به ادامه این مقاله رجوع کنید.

کفپوش لمینت چیست؟

چگونه بدون پرداخت هزینه زیاد برای کفپوش چوبی، به این ظاهر چوبی زیبا دست پیدا کنید؟

آسان است! کفپوش لمینت بخرید.

لمینت یک جایگزین ارزان و بادوام برای چوب طبیعی یا سنگ استاندارد است، که در سبک های جذاب زیادی عرضه می شود. لمینت یک گزینه محبوب برای کفپوش در خانه های اجاره ای و آپارتمان ها است، اما برای خانواده ها و مشاغل نیز ایده آل است. ظاهر بسیار شبیه به چوب و سنگ همراه با تمیز کردن و نگهداری آسان و تعمیر کم، لمینت را به یک کفپوش پرطرفدار تبدیل کرده است.

پارکت تیره

این نوع کفپوش مصنوعی، برای اولین بار در دهه 1970 به عنوان اولین جایگزین مصنوعی برای چوب طبیعی در بازار کفپوش به اوج شهرت خود رسد.

لمینت به سرعت به محبوبیت زیاد دست یافت، زیرا تولید کنندگان، ظاهری واقعی و مطلوب ایجاد کردند که به راحتی می توانست از چوب های طبیعی بهتر به نظر برسد.

به نوعی می توان گفت که لمینت پیشگام کفپوش های چوبی مصنوعی با ظاهری واقعی بود. اگرچه سازنده گان  انواع دیگر کفپوش ها نیز برای داشتن ظاهر چوبی تلاش کردند، اما لمینت به دلایل مختلفی قدرت خود را در داشتن ظاهری مشابه چوب واقعی نشان داده است.

چرا از کفپوش لمینت استفاده کنیم؟

چه چیزی این کفپوش سنتی را در خانه ها و کسب و کارهای مدرن، به یک گزینه محبوب تبدیل می کند؟ در اینجا دلایل انتخاب کفپوش لمینت توسط مالکان خانه ها، آورده شده است:

مزایا

 • بادوام است: دوام بی نظیر لمینت آن را برای مناطق پر رفت و آمد یا خانه هایی با بچه ها و حیوانات خانگی به گزینه مطلوبی تبدیل می کند.
 • در برابر خراش از وینیل مقاوم تر است: لمینت دارای یک لایه محافظ قوی است که از کفپوش در برابر سایش، خراش، لکه و فرورفتگی محافظت می کند. می توانید همه چیزهایی که حیوانات خانگی دوست دارند را روی لمینت آزمایش کنید.
 • دارای ظاهر واقعی چوب و سنگ است: تخته های کفپوش لمینت معمولاَ برای تقلید بیشتر ظاهر چوب طبیعی، دارای جزئیات سطحی هستند. و می توانند احساس و ظاهری مانند چوب تراشیده شده با دست، چوب سخت آسیب دیده یا بافت دار، چوب برجسته یا صاف داشته باشند. در تمام تخته های کفپوش لمینت، برخلاف چوب سخت واقعی، کیفیت ثابتی را مشاهده خواهید کرد.
 • در برابر آب مقاومت است: نوآوری در تولید، باعث بهبود مقاومت لمینت در برابر آب شده است. اگر چه لمینت هنوز به اندازه کفپوش های وینیل ضد آب، مقاوم نیست، اما بیشتر لمینت های جدید می توانند رطوبت کم را تحمل کنند. نصب درست می تواند مانع نفوذ آب به تخته ها شود.
 • بر روی سیستم های گرمایش تابشی قابل نصب است: این قابلیت را نمی توان در بیشتر گزینه های کفپوش چوبی پیدا کرد.
 • تمیز کردن و نگهداری آن آسان است: اگر نیاز باشد می توانید به راحتی آلودگی ها را با جارو یا تی پاک کنید. لمینت نیازی به واکس زدن ندارد.
 • نصب راحتی دارد: کفپوش لمینت برای نصب شناور طراحی شده است، یعنی به سطح زمین چسبانده نمی شود، بلکه با نصب تخته ها به هم یک کف “شناور” ایجاد می شود. این فرآیند بسیار ساده است و معمولاَ خود مشتریان می توانند آن را انجام دهند.
 • در زیر پا راحت است: لمینت با زیرساز نصب می شود. بنابراین، در زیر پا احساس راحتی بیشتری دارد.
 • مقرون به صرفه است: کفپوش های لمینت برای کفپوش های چوبی، جایگزین مقرون به صرفه ای هستند و قیمت کمتر و نگهداری آسان تری دارند.
پارکت لمینت روشن

معایب

علاوه بر مزایایی که ما برای لمینت برشمردیم، این کفپوش (مانند همه کفپوش ها!) معایبی نیز دارد. هر کدام از انواع کفپوش، همیشه معایبی دارند که باید از آنها آگاهی داشته باشیم. در زیر ویژگی های کمتر جذاب کفپوش لمینت آورده شده است:

 • در برابر آب به اندازه کفپوش وینیل مقاوم نیست: اگرچه کفپوش لمینت پیشرفت زیادی در قابلیت های ضد آب خود داشته است، اما هنوز نمی تواند آب راکد را تحمل کند. برخلاف وینیل، مقاومت لمینت در برابر آب از لایه های بالایی به لایه های پایینی به جای لایه های پایینی به سمت لایه های بالایی افزایش می یابد. اگر امکان رسیدن رطوبت به کف زیرین وجود دارد، از یک عایق بخار استفاده کنید.
 • لمینت برای حمام های کامل یا زیرزمین مناسب نیست: زیرا این نواحی مستعد نفوذ آب زیاد هستند.
 • بدون زیرساز مقاوم نیست. شما می توانید با نصب زیرساز و عایق بخار و همچنین استفاده از روش نصب با چسب، کفپوش لمینت خود را در برابر آب مقاوم تر کنید.
 • صدا: در صورت نصب نادرست، کفپوش لمینت می تواند در زیر پا صدای تو خالی ایجاد کند. هر محصولی با دستورالعمل نصب کامل عرضه می شود و اگر نگران هستید، می توانید از یک کارشناس کمک بگیرید. همچنین، یک زیرساز خوب می تواند کفپوش لمینت راحت و بی سر و صدایی ایجاد کند.
بسته های پارکت لمینت

کفپوش لمینت مورد علاقه مشتری

محل استفاده از کفپوش لمینت

کفپوش لمینت یک گزینه پرطرفدار و پرکاربرد است که در خانه ها، آپارتمان ها، کسب و کارها و ادارات یافت می شود. از آنجایی که لمینت دوام بسیار خوبی دارد، در مکان‌های پر رفت و آمد و همچنین در خانه‌هایی که بچه‌ها یا حیوانات در آنها زندگی می کنند، عملکرد خوبی دارد.

درجه بندی AC محصول، عامل تمایز بین پارکت لمینت مسکونی و کفپوش لمینت تجاری می باشد، که مخفف  Abrasion class است. این عدد نشان دهنده پایداری محصول در برابر خراشیدگی، تردد و سایش است.

کفپوش ها با درجه ‌بندی AC بیشتر، مانند 4 یا 5، اغلب برای اهداف تجاری استفاده می‌شوند، در حالی که محصولات با رتبه‌بندی  ACکمتر از 1 تا 3 برای منازل مناسب تر هستند. هرچه درجه AC بالاتر باشد، کفپوش برای رفت و آمد سنگین مقاوم تر است.

در اینجا بعضی از ملاحظات برای استفاده کفپوش در نواحی مسکونی و تجاری آورده شده است.

لمینت مسکونی

از نظر فنی، می توان کفپوش لمینت را در هر اتاقی از خانه نصب کرد. اما بیشتر تولیدکنندگان توصیه می کنند که لمینت در مناطق مستعد آب مانند حمام، اتاق های خشکشویی یا زیرزمین استفاده نشود. اگر آب ریخته شده فوراَ پاک نشود، لمینت شما می تواند تاب برداشته و پف کند.

 کفپوش لمینت ضد آب! این مدل جدید لمینت ظاهر متفاوتی ندارد. این نوع کفپوش لمینت 100٪ ضد آب است. یعنی شما می توانید آن را در آشپزخانه ها، حمام ها، زیرزمین ها نصب کنید.

کفپوش‌های لمینت ضد آب از همه ویژگی های ظاهری و ترندهای سبک فعلی چوب و لمینت سنتی تقلید می‌کنند و هر آنچه را که از یک کفپوش خوب انتظار دارید به شما می دهند.

از آنجایی که کفپوش مسکونی در مقایسه با کفپوش یک فروشگاه مواد غذایی، از تردد سبک تری پشتیبانی می کند، محصولاتی با درجه AC بین 1 تا 3 در منازل عملکرد خوبی دارند. اگر حیوانات اهلی (یا به ویژه انسان های فعال) در خانه دارید، احتمالاَ به کفپوشی با درجه AC 3 یا بالاتر احتیاج داشته باشید.

در مورد نوع مسکونی، انواع متنوعی از لمینت ها با ظاهر زیبای چوبی و سنگی و انواع بافت ها و سبک ها وجود دارند که شما می توانید برای اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری خود انتخاب کنید. صاحب خانه ها و طراحان از سبک ها و طرح های جذاب استفاده می کنند تا ظاهر خانه شما را ارتقا دهند. همچنین، استفاده از کفپوش با روکش تراشیده شده با دست به خاطر ظاهر زیبای کلاسیک و روستایی که باعث گران به نظر رسیدن کفپوش می‌شود، امروزه در خانه‌ها مرسوم است.

پارکت لمینت لاکچری

لمینت تجاری

لمینت در نواحی تجاری به خوبی عمل می کند، زیرا دارای دو ویژگی جذاب دوام بالا و مقرون به صرفه بودن برای بیشتر صاحبان کسب و کارها است.

برای صاحبان کسب و کارها که برای کاربرد تجاری، کفپوش لمینت را خریداری می کنند، نگرانی اصلی درک درجه بندی AC کفپوش است. هرچه درجه AC بالاتر باشد، کفپوش در محیط های تجاری پرتردد عملکرد بهتری دارد. بنابراین، مکان های تجاری با تردد سنگین باید کفپوش لمینت با درجه AC 4 یا 5 را در نظر بگیرند.

از آنجایی که لمینت در برابر رطوبت و لکه مقاوم است و دوام بسیار بالایی دارد برای مناطق تجاری شلوغ مانند فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید، یک کفپوش ایده آل است. تعمیر و نگهداری دشواری ندارد و می توان بدون آسیب به کفپوش، به راحتی مایعات ریخته شده را پاک کرد. شما باید تنها با تی زدن یا جاروبرقی مکرر از لایه سطحی محافظت کنید.

علاوه بر این، کفپوش لمینت را می توان بدون نگرانی در مورد زرد شدن آن در زیر نور خورشید، در مکان های عمومی باز و نصب کرد. بر خلاف کفپوش وینیل، لمینت در زیر نور خورشید تغییر رنگ نمی دهد.

پارکت لمینت روشن

مراحل ساخت

لمینت با نوآوری های تکنولوژیکی در تولید کفپوش همچنان در حال توسعه است. اما چگونه است که تولیدکنندگان، لمینت را برای خانواده ها جذاب تر، ایمن تر و بادوام تر می سازند؟ بیایید با درک نحوه ساخت کفپوش لمینت شروع کنیم.

لمینت ها مانند ساندویچ از لایه هایی تشکیل شده اند (اگرچه چندان خوش مزه نیستند!):

 • لایه پشتیبان: این لایه مرکز ثقل تخته لمینت شما است، به پایداری کفپوش کمک می کند و از نشت آب به کفپوش جلوگیری می کند. این لایه در ساندویچ تکه نان پایینی شما و در کفپوش ما پایین ترین لایه خواهد بود.
 • لایه مرکزی: در بالای لایه پشتیبان، یک لایه مرکزی برای دوام و پایداری کفپوش قرار می گیرد. این لایه اغلب از تخته فیبر فشرده با چگالی بالا ساخته شده است و در برابر آب مقاوم است، اما الزاماَ ضد آب نیست. این در اصل بخش “گوشت” دلپذیر کفپوش است!
 • لایه چاپی: این لایه الگوی ظاهر چوب را می سازد و لمینت را شبیه چوب می کند (حتی می تواند ظاهر سنگ، فلز و موارد دیگر را داشته باشد!). لایه چاپی می‌تواند درست مانند چوب واقعی، خراش‌ها و رگه‌های خشن‌تر و طبیعی‌تر داشته باشد. این به معنای واقعی کلمه یک تصویر (یک عکس بسیار جذاب و با وضوح بالا) از موادی (چوب، سنگ یا فلز) است که شما می خواهید. این لایه بسیار مطلوب است. لایه چاپی را خردل یا چاشنی‌هایی در نظر بگیرید که روی ساندویچ شما را می پوشانند و طعم بیشتری به آن می دهند.
 • لایه محافظ: این لایه، سطحی مقاوم در برابر خراش، لکه و فرورفتگی ایجاد می کند و ظاهر و احساسی واقعی به کفپوش می دهد. به همین علت 10 سال بعد، پس از فرسودگی در طول زندگی روزمره، لمینت شما همچنان سالم به نظر می رسد. این لایه را به عنوان سپر محافظ برای کفپوش خود یا در ساندویچ ما، تکه بالایی نان تصور کنید.

امروزه، با بهبود این لایه ها ما کفپوش لمینت قوی، بادوام و زیباتری داریم.

خرید لمینت کف

ضخامت

محصولات کفپوش لمینت در ضخامت‌های متفاوتی از 6 میلی‌متر تا 5/13 میلی‌متر تولید می‌شوند. اما ضخامت دوام کفپوش را نشان نمی دهد. بعضی از محصولات لمینت نازک‌تر وجود دارند که دوام آنها ممکن است از تخته‌های ضخیم‌تر بیشتر باشد و بالعکس.

معمولاَ، هرچه کفپوش لمینت ضخیم‌تر باشد، احتمالاَ در زیر پا صدای چوب طبیعی را خواهید داشت. برای دوام محصول، اطمینان حاصل کنید که کفپوشی که انتخاب کرده اید درجه بندی بالاتر و ساختار بهتری دارد.

درجه بندی AC

درجه بندی AC ، عددی است که باید به آن توجه کنید. درجه بندی AC یک کفپوش، نشان می دهد که چقدر برای سطح معینی از تردد مناسب است، و این چیزی است که در پیدا کردن مناسب ترین کفپوش برای خود به شما کمک می کند.

کفپوش لمینت برای تعیین محل نصب مناسب و مقاومت آن، آزمایشاتی را انجام می دهد. پس از پایان آزمایش ها، امتیاز AC به محصول داده می شود. در مجموع پنج درجه بندی AC برای لمینت وجود دارد:

 • AC1: برای فضاهای مسکونی کم تردد (کمد و اتاق خواب)
 • AC2: برای فضاهای مسکونی با تردد متوسط ​​(اتاق‌های غذاخوری، اتاق نشیمن، و اتاق‌های پذیرایی)
 • AC3: برای تمام فضاهای مسکونی پر تردد (آشپزخانه، راهرو و اتاق نشیمن)
 • AC4: برای همه مناطق مسکونی و ​​در مناطق تجاری با ترافیک متوسط
 • AC5: برای تردد سنگین در مکان های تجاری

هنگام خرید کفپوش لمینت برای مصارف مسکونی یا تجاری، حتماَ به درجه بندی محصول دقت کنید.

سلامت و ایمنی

قبل از اینکه کف خانه خود را با کفپوش به طور کامل پر کنید، از سلامت آن برای افراد موجود در خانه مطمئن شوید. همه انواع کفپوش ها در مورد اثرات سلامتی مورد سوال قرار گرفته اند، و چیزهایی وجود دارند که شما باید در مورد لمینت بدانید.

در سال‌های اخیر، پس از پخش گزارش 60 دقیقه‌ای که نشان می داد یک سری از محصولات لمینت در سطوحی چند برابر بیشتر از آنچه مقررات کالیفرنیا اجازه می‌دهد، فرمالدئید تولید می‌کنند. کفپوش لمینت مورد بررسی قرار گرفت. فرمالدئید به طور طبیعی در جهان وجود دارد و سالها است که به طور معمول در محصولات خانگی استفاده می شود. این گاز لزوماَ ایمن یا خطرناک نیست، بلکه پیچیده است. بنابراین، به طور کلی، شما باید برای محافظت از سلامت خود، در صورت امکان، کمتر در معرض فرمالدئید قرار گیرید.

از این رو، بهتر است برند مورد نظر خود را بررسی کنید تا از تطابق انتشار فرمالدئید با استانداردها مطمئن شوید. استانداردی که در حال حاضر توسط هیئت منابع هوایی کالیفرنیا معروف به CARB2  اجرا می شود، مستلزم آن است که لمینت و سایر مواد کامپوزیت چوبی بیش از 05/0 تا 13/0 در میلیون فرمالدئید منتشر نکنند.

خبر خوب؟ تولیدکنندگان بزرگ اکنون چندین آزمایش مختلف را روی محصولات خود انجام می دهند تا از ایمنی کفپوش برای افراد مطمئن شوند. بیشتر محصولات کفپوش لمینت ما کاملاَ عاری از فرمالدئید هستند و با CARB2 مطابقت دارند. با کفپوش‌های ما، همه می‌توانید نفس راحتی بکشید و بدانید که خانواده‌تان از خطرات سلامتی در امان هستند.

لمینت روشن

ظاهر

در حالی که یک کفپوش مناسب ممکن است اولویت اصلی باشد، سبک کفپوش این قدرت را دارد که ظاهر و احساس اتاق شما را تغییر دهد. در این مقاله تمام اطلاعات مربوط به پارکت لمینت از نظر ظاهر، بافت و رنگ آورده شده است.

کفپوش های لمینت با ظاهر چوبی

کفپوش لمینت به نمای رگه های چوب معروف شده است. کفپوش‌های لمینت ظاهر بی نظیری دارند و نصب، تمیز کردن و نگهداری آنها در مقایسه با چوب واقعی آسان‌تر است. با توسعه تکنولوژی، امکانات چاپ و طیف وسیعی از کفپوش های زیبا که در دسترس هستند نیز افزایش یافته است.

سطح تخته های کفپوش لمینت معمولاَ دارای جزئیاتی هستند تا شباهت بیشتری به چوب طبیعی داشته باشند. تخته ها می توانند ظاهر و احساسی مانند چوب تراشیده شده با دست، چوب برجسته یا چوب آسیب دیده داشته باشند و حتی به صورت بافت دار یا صاف باشند.

آنچه انتخاب می کنید به سلیقه شما بستگی دارد، زیرا جزئیات سطح دوام یا طول عمر کفپوش را تغییر می دهد. پس به راحتی می توانید دوستان خود را گمراه کنید تا تصور کنند کفپوش شما یک کفپوش چوبی واقعی است.

 • لمینت با ظاهر چوب تعمیر شده: این به معنای ساخت تخته های لمینت، شبیه چوب تعمیر شده است که این نوع، امروزه بسیار محبوب است. چوب بازیافت شده معمولاَ به طور طبیعی دارای خراش های تصادفی، سوختگی، رگه ها و غیره است و شباهت زیادی به چوب طبیعی دارد.
 • لمینت با ظاهر چوبی فرسوده و آسیب دیده: سطوح فرسوده اغلب دارای ظاهر ظریف تری هستند، در حالی که سطوح آسیب دیده دارای رگه ها، سوختگی ها، خراشیدگی های ظاهر زمخت تری دارند. اکنون می‌توانید همان ظاهر فرسوده و آسیب دیده موجود در چوب سنتی را در لمینت‌های مقرون به صرفه و دارای نگهداری آسان دریافت کنید.
 • لمینت خراشیده شده با دست: خراش‌های بلند و عمیق در روکش سطح ظاهر می‌شوند و باعث می‌شوند که کفپوش به‌نظر کامل، کلاسیک و کمیاب به نظر برسد. این ویژگی معمولاَ قیمت کفپوش چوبی را بسیار زیاد می کند، اما به طور قابل توجهی در لمینت های مشابه، قیمت کمتری دارد.

رنگ ها

در چند سال گذشته رنگ های سیاه و سفید با ظاهر سفید ساحلی و ظاهر تقریباَ مشکی اسپرسو مد روز بوده است. اما رنگ های گرم‌تر و میانه‌تر، ظاهر پارکت لمینت را می سازند.

البته، کفپوش‌های لمینت خاکستری بیشترین طرفدار را برای کاربردهای مسکونی و تجاری دارند و تا چند دهه آینده همچنان در صدر ترندهای رنگ های کفپوش قرار دارند. اما در اینجا شیک ترین رنگ های کفپوش لمینت در خانه های مدرن آورده شده است:

پارکت تیره

لمینت خاکستری

کفپوش های خاکستری با ظاهر چوبی در دهه گذشته به طور تصاعدی پیشرفت کرده اند. علاوه بر ظاهر شیک و مد روز، کفپوش های لمینت خاکستری رنگ، یک خانه زیبا و امروزی را برای شما فراهم می کنند. آنها یک پس زمینه خنثی به شما می دهند. رنگ‌های آبی، سبز، رنگ‌های تند روشن یا حتی سیاه و سفید همگی با کفپوش خاکستری براق شما هماهنگی دارند.

اسپرسو

اگر به دنبال کفپوشی جذاب و چشم نواز هستید، کفپوش لمینت اسپرسو شیک، مدرن و براق، همان چیزی است که می خواهید. این رنگ‌های غنی و عمیق در کفپوش‌های لمینت به اندازه چوب زیبا به نظر می‌رسند.

اگرچه این کفپوش‌های تیره زیبا هستند، اما می‌توانند اتاق شما را کوچک جلوه دهند و خاک یاگرد و غبار را راحت‌تر نشان دهند. در حالی که رنگ های روشن، اتاق شما را روشن تر می کنند و فضای شما را بزرگتر نشان می دهند، رنگ های تیره برعکس عمل می کنند.

علاوه بر این، کفپوش‌های تیره به راحتی کوچکترین خراش، لکه، کثیفی یا نقص را به نمایش می گذارند. پس به این ویژگی آنها فکر کنید.

نحوه نصب کفپوش لمینت

یکی از بزرگترین مزیت های خرید کفپوش لمینت این است که می توانید به طور کامل خودتان کفپوش را نصب کنید. بیشتر لمینت‌ها به‌ صورت «کف شناور» نصب می‌شوند یعنی شما به هیچ چسب مایع، نوار چسب و غیره احتیاج ندارید. فقط آن را درست روی کف زیرین خود نصب می کنید.

اگر پارکت لمینت را برای اهداف تجاری در مکان‌های پرتردد نصب می‌کنید، توصیه می‌کنیم برای محکم کردن تخته‌ها از چسب استفاده کنید. چسب بین تخته ها از نفوذ آب جلوگیری می کند، بنابراین، برای مناطق مستعد رطوبت انتخاب خوبی است. با این وجود، این نوع نصب می تواند برای افراد غیر حرفه ای پیچیده تر باشد، بنابراین ممکن است به کمک یک نصب کننده حرفه ای نیاز داشته باشید.

هنگام انتخاب پارکت لمینت، از داشتن یا نداشتن زیرساز اطمینان حاصل کنید. اگر کفپوش زیرساز نداشته باشد، باید خودتان یک زیرساز برای آن تهیه کنید. زیرساز پایداری بیشتری برای کفپوش شما فراهم می کند، صدای تو خالی ناشی از راه رفتن روی کفپوش را به حداقل می رساند و به افزایش طول عمر کفپوش شما کمک می کند.

در صورت استفاده از کفپوش لمینت در زیرزمین ها، آشپزخانه ها و حمام ها، علاوه بر زیرساز، نصب عایق بخار نیز اهمیت دارد. زیرساز و عایق بخار به محافظت از کفپوش جدید شما در برابر رطوبت کمک می کنند.

نحوه تمیز کردن کفپوش لمینت

کفپوش لمینت به راحتی قابل نگهداری و تمیز کردن است. با وجود لمینت، مهمترین چیز این است که آب ریخته شده را در سریع ترین زمان ممکن پاک کنید تا رطوبت به کفپوش نفوذ نکند. علاوه بر این، بهتر است از مایعات پاک کننده برای تمیز کردن کفپوش لمینت استفاده نکنید زیرا رطوبت را به خوبی کنترل نمی کنند.

نکات مرتبط با پاک کردن پارکت لمینت:

 • مایعات را سریع پاک کنید. این را بارها گفته ایم، اما این کار بسیار مهم است.
 • به طور مرتب گرد و غبار یا زباله ها را جارو کنید یا از جاروبرقی با سری مخصوص کفپوش استفاده کنید.
 • برای پاک کردن مایعات از یک پارچه مرطوب استفاده کنید.
 • به طور دوره ای کفپوش را با محصولات پاک کننده مخصوص کفپوش لمینت تمیز کنید.
 • از شستن سطح با صابون، آب، مواد شوینده روغنی، یا هر مایع تمیزکننده دیگری خودداری کنید. این این کار می تواند باعث متورم شدن، تاب برداشتن، پوسته پوسته شدن و جدا شدن لایه ها شود و حتی شاید گارانتی را باطل کند.
 • از استفاده از سیم ظرف شویی، پاک کننده های زبر یا پاک کننده های قوی آمونیاکی یا کلردار خودداری کنید.
پارکت لمینت روشن

سوالات متداول

در زیر، پاسخ های ما به رایج ترین سوالات در مورد کفپوش لمینت (از قیمت گذاری و پاک کردن تا مراقبت از کفپوش لمینت) آورده شده است.

چگونه پارکت لمینت را تمیز می کنید؟

برای تمیز کردن کفپوش های لمینت، به سادگی گرد و غبار را با تی یا با جاروبرقی تمیز کنید. از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن مایعات استفاده کنید و از آب زیاد یا استفاده از مایعات پاک کننده روی کفپوش لمینت خودداری کنید. برای ممانعت از آسیب به کفپوش حتماَ مایعات ریخته شده را سریع تمیز کنید.

آیا کفپوش لمینت در برابر آب مقاوم است؟

امروزه محصولات کفپوش لمینت مقاوم در برابر آب و ضد آب بیشتری تولید و در اختیار فروشنده گان قرار گرفته است. اما درک این نکته مهم است که لمینت ضد آب از وینیل ضد آب متفاوت است. بر خلاف وینیل، لمینت از طرف بالا به پایین ضد آب است. این نشان می دهد که لمینت می تواند در برابر آب روی سطح مقاومت کند، اما اگر آب از تخته ها عبور کند ممکن است متورم شود.

آیا پارکت لمینت ایمن است؟

هنگامی که صحبت از ایمنی می شود، بیشتر صاحب خانه ها به فرمالدئید اشاره می کنند که معمولاَ در چوب و محصولات چوبی مصنوعی یافت می شود. حقیقت این است که برخی از محصولات لمینت حاوی مواد شیمیایی هستند، اما همه محصولات ما در دنیز پارکت استانداردهای CARB2 را دارند. اکثر محصولات لمینت ما حتی کاملاَ عاری از فرمالدئید هستند. اگر می خواهید از مطابقت کفپوش لمینت خود با این قوانین اطمینان حاصل کنید، به اطلاعات محصول نگاه کنید تا مطمئن شوید که مطابق با CARB2 ساخته شده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با مامحصولاتخرید طلایی88320975
  در واتس اپ با ما در ارتباط باشید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم